بهترین لاستیک ایرانی

بهترین لاستیک ایرانی

لاستیک یکی از اجزای مهم برای هر خودرو به حساب می آید و تنها قسمت از خودرو هست که به صورت مستقیم با زمین در ارتباط است. همانطور که میدانیم اگر لاستیک نباشد، خودرو نمیتواند به حرکت درآید و اگر جنس لاستیک خوب نباشد هم میتواند اثرات نامطلوبی در محیط زیست و حتی رانندگی بگذارد.

قبل خرید لاستیک باید به نکات مهمی توجه کرد، چراکه میتواند در کیفیت رانندگی ما تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم بگذارد. حال میخواهیم ببینیم که بهترین لاستیک ایرانی چیست و آیا برندهای ایرانی میتوانند به اندازه برندهای خارجی کارآمد باشند؟

لاستیک های سالم میتواند رانندگی بهتر و راحت تری را برای ما رقم بزند، لاستیک سالم باعث میشود تا صدای کمتر، کارایی بهتر و پیمایش بیشتری را در مسافت های زیاد داشته باشیم.

در دهه اخیر، کیفیت لاستیک های ایرانی به گونه ای خوب شده که میتواند با رقبای چینی و هندی خودش رقابت کند ولی هنوز نمیتوان آن را با مدل های اروپایی و حتی کره ای مقایسه کرد و جای کار دارد.

یکی از فاکتورهاییکه در لاستیک ها باید به آن توجه کرد، وزن لاستیک است که میتواند مستقیما روی وزن ماشین هم تاثیر بگذارد، برای همین اکثر مشتریان ترجیح میدهند تا از اینجور لاستیک ها استفاده کنند اما باید گفت که برندهای ایرانی هم توانسته اند با تولیدات خود حرف های خوبی برای گفتن داشته باشند.

برای خرید بهترین لاستیک ایرانی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

4 فاکتور مهم در خرید بهترین لاستیک ایرانی موثر است که باید به آن توجه کنید:

1 - کارکرد مناسب لاستیک در کوتاه، میان و بلند مدت

2 – نرمی در استفاده و چرخش فرمون

3 - وزن سبک‌

4 - چسبندگی بالاتر

معرفی بهترین لاستیک های ایرانی

برندهای ایرانی که لاستیک های باکیفیت تولید میکنند و زبانزد هستند عبارتند از:

1- بارز

2- کویر تایر

3- یزد تایر

4- دنا

5- ایران تایر

چه لاستیکی مناسب برای ما هست؟

برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید، باید از انواع لاستیک ها باخبر باشید:

لاستیک های مسافرتی

اینجور لاستیکها به لاستیک های چهارفصل هم معروف هستند و از دوام بسیار بالایی برخوردارند که سروصدای کمی هم ایجاد میکنند. لاستیک‌ های چهارفصل تورینگ و گرند تورینگ دارای هندلینگ بهتری بین بقیه لاستیک ها هستند.

لاستیک های چهارفصل با علامت M+S مشخص شده که معمولا در کنار کلمه های گل و برف دیده میشود که برای سرعت های بالا طراحی شده اند و کارایی خیلی بهتری از خود به جای میگذارند.

لاستیک های مسافرتی به خاطر انعطاف پذیری و جنس خیلی خوبی که دارند در شرایط برف و یخ به خوبی عمل میکنند. اگر میخواهید لاستیک‌ هایی داشته باشید که در هر نوع آب و هوایی مورد استفاده قرار بگیرند این نوع لاستیک بهترین انتخاب شما خواهد بود.

لاستیک های تابستانی

همانطور که از اسمش پیدا هست، این لاستیک ها برای فصل تابستان طراحی و روانه بازار شده اند که دونوع دارند:

1- تایر‌های گرندتورینگ

2- تایر‌های با عملکرد عالی

لاستیک های زمستانی

لاستیک های زمستانی هم برای شرایط سرد و یخبندان طراحی شده اند که دارای سه نوع هستند:

1- تایر‌های بدون میخ

2- تایر‌های میخ دار

3- تایر‌های با عملکرد بالا

یکی از ویژگی لاستیک های ایرانی به نسبت لاستیک های خارجی اینست که با دلار محاسبه نشده و هزینه سنگینی را برای خرید به شما تحمیل نمیکند.

شما میتوانید لاستیک ایرانی موردنظر خود را از طریق عارف تایر انتخاب و آن را سفارش دهید. در اولین و کمترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید.

اخبار خودرو