نحوه نصب زنجیر چرخ بر روی لاستیک ها

نحوه نصب زنجیر چرخ بر روی لاستیک ها

داشتن زنجیر چرخ یکی از الزامات مهم در خودروهاست به طوریکه برای رفت و آمد در مسیرهای داخل شهر و خارج از شهر در زمان برف و یخبندان یکی از لوازم ضروری به حساب می آید.

اگر جزو افرادی هستید که به مسافرت علاقه دارید یا به خاطر شرایط کاری، دائم السفر هستید باید زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین خود و در جایی خشک نگه داری کنید چراکه ممکن است در هر لحظه غافل گیر شوید!

قبل از اینکه زنجیر چرخ را ببندید حتما به دو نکته زیر توجه کنید:

1- قبل از سفر، حتما تمرین کنید: زمانیکه چرخ ماشین خشک هست بهترین زمان برای تمرین بستن آن هست.

2- از وسایل مناسب روزهای برفی استفاده کنید: مثلا دستکش گرم و لایه های ضدآب میتواند گزینه خیلی مناسب به حساب آید.

اگر برای اولین بار هست که میخواهید زنجیر چرخ ببندید، باید با نحوه نصب زنجیر چرخ بر روی لاستیک ها آشنایی داشته باشید. در این مطلب از عارف تایر به این آموزش مهم برای آگاهی بیشتر شما میپردازیم.

1- برقراری امنیت: اگر در جاده گرفتار شده اید، اولین کاریکه باید انجام دهید برقراری امنیت است که باید لایه های ضدآب را وصل کرده و از دستکش مخصوص استفاده کنید.

2- تشخیص لاستیک صحیح: اگر خودروی شما با چرخ جلو حرکت میکند باید زنجیرچرخ را به چرخ جلویی ببنید وگرنه باید آن را به لاستیک های عقب متصل کنید. (درصورتیکه اطلاعات کافی ندارید از یک نفر سوال کنید)

3- خارج کردن زنجیر و دستورالعمل آن: هنگامیکه خودروی خود را در جای مناسب پارک کردید، کیف مربوط به زنجیرچرخ را باز کنید و زنجیر اول را خارج کنید، هر کیسه دو زنجیر دارد که اطراف آن پوششی قرار دارد که مانع از خیس شدن میشود.

 

اخبار خودرو